Głównym celem diety wegetariańskiej jest wyeliminowanie z niej produktów mięsnych wszystkich typów lub też, w zależności od rodzaju diety wegetariańskiej, tylko niektórych z nich. Wówczas białka znajdujące się w produktach zwierzęcych zastępowane są innymi białkami, między innymi pochodzącymi z roślin strączkowych.

Odpowiednio skomponowane diety wegetariańskie są bezpieczne w stosowaniu i uznawane są również za zdrowsze od diet bazujących na dużej ilości mięsa. Pozwalają na zmniejszenie ryzyka otyłości, cukrzycy typu 2, chorób układu krwionośnego i serca, a także nowotworów. Dzisiaj na dietę wegetariańską decyduje się wobec tego coraz więcej osób – ze względu na sytuację zwierząt, swoje gusta żywieniowe czy też stan zdrowia i choroby.

W naszym bistro również prezentujemy szeroką gamę dań wegetariańskich, które przygotowujemy z naciskiem na połączenie wyśmienitego smaku oraz zdrowia. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości składniki, starannie wyselekcjonowane, posiadające pełną gamę wartości odżywczych, dlatego też są najlepszym wyborem dla osób decydujących się na diety wegetariańskie w różnych formach.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełnym menu dań wegetariańskich w naszym bistro!